2009-11-18

Antikubilinis burbulas sprogo

Tikriausiai nieko nenustebinsiu, bet mūsų partijos viduje šiuo metu yra tam tikros įtampos. Mūsų partijos radikalų dėka vos nepavyko interpeliaciją švietimo ministrui Steponavičiui. Žibalo į radikalizmo ugnį įpylė „Baltijos tyrimų" paskelbta apklausa, kurioje A.Kubilius buvo paskelbtas nepopuliariausiu politiku, o populiariausiais Lietuvoje netikėtai „darbiečiai“.
Prisipažinsiu šie tyrimai man iš karto pasirodė įtartini. Pirmiausia dėl „Baltijos tyrimų“ reputacijos, po to dėl kitų dalykų. Sekmadienį vykę pakartotiniai rinkimai mano įtarinėjimus tik patvirtino. Rinkimų rezultatai Šalčininkuose visiškai neįdomūs, tačiau Šilutės-Šilalės rinkimų rezultatai įrodo, kad gandai apie A.Kubiliaus mirtį yra gerokai perdėti.
Šilalės rajone rinkimų pirmąjį ratą laimėjo TS-LKD kandidatas Šilalės rajono vicemeras Jonas Gudauskas. Jis dabar antrame ture susigrums su tvarkiečių atstovu. Keista, bet rinkimų favoritais pagal „apklausas“ laikytos Darbo partijos atstovė Laima Zemeckienė liko septinta – gavusi NET 4% BALSŲ :):):).
Nenoriu iš anksto šaudyti šampano, vienok galiu lažintis iš mažų sumų, kad J.Gudauskas laimės rinkimus į Seimą ir taip dar labiau sustiprins A.Kubilių ir visą vyriausybę. Taigi greičiausiai Vyriausybės pusėje jau bus vienu parlamentaru daugiau. J.Gudauskas iš tikro bus geras Vyriausybės pagalbininkas – būdamas a.a. Zitos Lazdauskienės ištikimu mokiniu supranta, kad tik komanda laimi, nes tie, kurie nedirbo komandoje, Z.Lazdauskienės komandoje ilgai nelikdavo. J.Gudauskas kuris laikas buvo Šilalės šilumos tinklų direktorius, todėl turėtų puikiai žinoti, kad ne mitingais, o darbu yra pasiekiama, kad per žiemą žmonės nesušaltų.
Šie rinkimai taip pat parodo vieną universalią tiesą – žmonės nėra kvailiai, kaip kai kurie politikai bando tokiais laikyti. Galime kaip nori vertinti A.Kubiliaus veiklą, tačiau žmonės žino, kad šiandien niekas nepadarys niekaip kitaip. Ir jokiu būdu nepadarys geriau. Todėl esu įsitikinęs, kad A.Kubiliaus žemiausias reitingas yra iš tos pačios srities kaip ir darbiečių populiarumas. Tai žmonės pademonstravo Šilalėje geriau nei įmanoma.
J.Gudauskas rinkimuose nekalė prie kryžiaus nuosavos partijos už „pernelyg dideles išlaidas automobiliams, jis nelakstė į prieš nuosavą Vyriausybę nukreiptus Čilinsko mitingus. Jis nepasakojo apie milijonus verslui vystyti, bet žmonės už jį balsavo. Ir tikiu, balsuos po dviejų savaičių
Kodėl neišsipildė apklausų prognozės? Šilalės specifika? Taip ir ne. Kiek Šilalė prisimena Z.Lazdauskienės nuopelnus, tiek Šilutėje jie nėra žinomi. J.Gudausko nuopelnai, na kaip minėjau, jis buvo komandos žmogus ir, kiek prisimenu, solo partijų nelabai griežė. Šiuose rinkimuose pirmame ture laimėjo sveikas protas. Vidurio rinkėjas aiškiai suvokia, kad alternatyvos A.Kubiliui nėra. Ir nutarė jam padėti. Tai, kad šiandien A.Kubilius neturi alternatyvos nesupranta tik „politiniame burbule“ užsižaidusi opozicija ir saujelė mūsų partijos radikalų.

1 komentaras:

Anonimiškas rašė...

Nenoriu iš anksto šaudyti šampano, vienok galiu lažintis iš mažų sumų, kad J.Gudauskas laimės rinkimus į Seimą ir taip dar labiau sustiprins A.Kubilių ir visą vyriausybę. Taigi greičiausiai Vyriausybės pusėje jau bus vienu parlamentaru daugiau. J.Gudauskas iš tikro bus geras Vyriausybės pagalbininkas...

Kip gi ne - prapyle 2000 balsu skirtumu : http://www.vrk.lt/2009_seimo_rinkimai/output_lt/rezultatai_vienmand_apygardose2/rezultatai_vienmanate_apygarda7128aktyvumasdesc2turas.html