2007-12-18

Velniop tokią tarybą ir visą administraciją

Ketviradienį posėdžiaus Klaipėdos miesto taryba. Jos darbotvarkę iki ketvirtadienio galite pamatyti adresu http://taryba.klaipeda.lt Šis miesto tarybos posėdis bus antrasis, kuriame nebus sprendžiami joks bent kiek rimtesnis politinis klausimas. Klaipėdos miesto savivaldybės administracija ir taip nežibėjo noru dirbti, tačiau po kelių savivaldybę sudrebinusių skandalų, miesto valdžia nebepriiminėja jokių rimtesnių politinių sprendimų.
Vienintelis bent kiek rimtesnis politinis sprendimas bus 20 numeriu svarstomos Daugiabučių namų bendrojo naudojimo pataplų ir inžinierinių įrenginių ekploatavimo taisyklės. Miesto taryba galėjo rimtai padiskutuoti ir priimti geras taisykles. Prisidengę šiomis taisyklėmis mes galėjome kam nors uždėti prievolę ir privalomu būdu išvalyti butus nuo nevalyvų gyvetojų į namus tempiamų šiukšlių.
Šių taisyklių poreikį aiškiai pademonstravo šią vasarą plačiai aprašyta Žalgirio gatvės gyventojų bėda. Jų namo kaimynė savo butą pavertė šiukšlynu, o visus laiptinės gyventojus padarė savo įkaitais. Nuolatiniai skundai atsimušdavo į valdininkų abejingumo sieną. Su žiniasklaidos pagalba jau buvau lyg ir įtikinęs savivaldybės administraciją imtis priemonių. Mane aplenkė vaiko teisių apsaugos tarnyba ir sugebėjo išvalyti problemas kėlusį butą.
Problema su Žalgirio gatvės namu bent laikinai išsisprendė, tačiau sistemos kūrimas, apibrėžantis šios problemos sprendimą sustojo. Tada šią problemą pajudino vyriausybės atvovė, kuri mums priminė apie tai, kad ankščiau minėtų taisyklių mes neturime. Taisyklių apmatai buvo ištraukti iš stalčių, tačiau aukščiausios miesto valdžios nurodymu buvao taip „iškastruoti“, kad liko tik vienintelė poveikio priemonė – adminstracinė bauda. Stipresniems sprendimams neužteko valios.
Kai miesto taryboje atsirado opozicija, merui užtenka jėgų tik rūpintis savo statybų bendrovės reikalais. Šis žmogus ir šiaip politinėmis iniciatyvomis neblizgėjo, bet opozicijos pasirodymas pakirto bet kokį norą dirbti. Žinoma dirbti miestui. Sau dirbti noras nedingo.
Meras žinoma galėtų su visais tartis ir kokius nors visiems reikalingus sprendimus pagaminti. Tačiau meras nesugeba peržengti per save ir ištiesti ranką jį kritikuojantiems. Pamiršta žmogus rusų liaudies išmintį, kad ant įsižeidžiančiųjų vandenį vežioja.
Visa mūsų savivaldybės administracija ir miesto taryba nuo spalio mėnesio rengė ir priiminėjo tik rutininius sprendimus t.y. dykai valgė mūsų duoną. Klaipėdiečiams nereikia nei tokios valdžios, nei tokios administracijos.

2 komentarai:

Anonimiškas rašė...

Gal galetumet ivardinti kokias premijas gaus tarybos nariai naujuju metu proga? Uz toki alinanti darba turetu buti padoriai atseiketa.

Emilis Dambauskas rašė...

Kęstai, melstis už priešus reikia, o ne siuntinėti juos -- gali nueiti kur pasiuntei ir su draugija sugrįžti.