2007-11-29

Mano kalba Klaipėdos miesto tarybos posėdyje dėl šilumos kainos padidinimo

Garso įrašas

Tėvynės sąjungos frakcija tokiam sprendimui nepritars. Mes gerbiame skaičių kalbą ir tikime, kad AB „Klaipėdos energija noras pakelti šilumos kainas 26 procentais yra teisėtas. Tačiau ar šis noras- teisingas?
Mūsų partija vadovaujasi vakarietišku požiūriu į politiką ir mes nebalsuosime už tą sprendimą, kurio nesuprantame.
Mes paprašėme išsamios informacijos. „Klaipėdos energija“ informaciją pateikė, bet ne išsamią.
Mes klausinėjome AB „Klaipėdos energija“ direktorių, bet kuo daugiau tai darėme, tuo daugiau jis paniojosi.
Direktorius negalėjo paiaškinti kodėl mums būtina pirkti mazuto už 15 milijonų litų, iš ko mes turime pirkti dujas ir kam bus išleisti papildomi 26 milijonai litų gauti už šilumos kainos pakėlimą.
Bendrovė nesugebėjo paaiškinti kodėl į šilumos tarifą būtina įskaičiuoti infliaciją.
Mums patinka toks kainų skaičiavimo modelis – pakeliame kainas, tai sukelia infliaciją ir tuo motyvuodami kitais metais einame į miesto tarybą, prašydami padidinti kainas.
Bendrovės direktorius kažką murmėjo apie išlyginamuosius koeficientus, kurie turėtų apsaugoti nuo begalinio kainų kilimo ciklo.
Tuo tarpu Lietuvos Banko analitikai teigia, kad greta valstybės reguliuojamų kainų kilimo antras svarbiausias infliacijos šaltinis buvo... maisto produktų brangimas.
GERBIAMAS GENERALINI DIREKTORIAU – KĄ SAVO KROSNYSE DEGINA „KLAIPĖDOS ENERGIJA“ – ALIEJŲ, SVIESTĄ AR OLANDIŠKĄ SŪRĮ?

Mes nebalsuosime už šį sprendimą ir todėl, kad jo parengimo lygis yra žemiau plituso. Šio nutarimo teikėjas – Administracijos direktorius, matyt, taip buvo užsiėmęs savavališkai tvirtindamas detaliuosius planus, kad nerado laiko (o gal noro) perskaityti mums teikiamo dokumento.
Dokumento aiškinamąjame raše parašyta, kad „šis sprendimas papildomų biudžeto išlaidų nepareikalaus“. Dabar finansų skyriaus vedėja per posėdžio pertrauką gavo skaičiuoti ir visigi paaiškėjo, kad miesto biudežtą šis sprendimas patuštins 2 milijonais litų.

Bendrovė, prašydama taip dramatiškai pakelti šilumos kainą, privalo būti skaidri kaip krikštolas. Ši įmonė tuo pasigirti negali.

„Klaipėdos energijos“ nedraugai pasakoja apie bendrovės prabangų katerį. Mes šito negalime paneigti, nes mūsų atstovų neįsileido į bendrovės stebėtojų tarybą.
Dar didesni bendrovės nedraugai pasakojo, kad ši bendrovė iš dalies finansavo LiCS savivaldybių rinkimų kampaniją. Mes negalime to paneigti, nes paskutinis J.Simonavičiūtės rašinys laikraščiuose buvo panašus į vulgarų politikavimą.
Gerbiami konservatorių ir visos opozicijos nedraugai, naudokite daugiau šilumos ir karšto vandens!
Taip jūs visada užtikrinsite, kad valdantieji turėtų pakankamai lėšų vanoti mumis miesto laikraščiuose!
Mes norėjome patikrinti kaip bendrovė leidžia pinigus labdarai ir paramai. Direktorius vienasmeniu sprendimu šią informaciją pateikti atsisakė.
JEI BENDROVĖS DIREKTORIUS NEGERBIA 6506 UŽ MŪSŲ PARTIJĄ BALSAVUSIŲ RINKĖJŲ, TAI KODĖL JIS MANO, KAD TŲ RINKĖJŲ ATSTOVAI TURĖTŲ PEKELTI RANKAS UŽ ŠILUMOS KAINŲ PADIDINIMĄ?!

Šis bandymas kelti kainas buvo didžiulis išbandymas žiniasklaidos laisvei. Klaipėdos energijos atstovai leido sau su žurnalistais kalbėtis taip kaip su žurnalistais nedrįsta kalbėti ir garsiojo „trigalvio slibino“ kūrėjai.
Aš džiaugiuosi, kad jaunoji žiniasklaidos kartą šį išbandymą atlaikė.
Klaipėdiečių vardu už tai Jums dėkoju.

Gerbiamas mere, gerbiami Tarybos nariai,
Mes galėtumėme tuo ir baigti. Vienok Tėvynės sąjunga, ir visa opozicija, skirtingai nuo Jūsų, į miesto valdymą žiūri labai atsakingai. Mes suvokiame, kad dujos brangs. AB „Klaipėdos energija“ mano, kad jos ateinančiais metais brangs apie 20 procentų.
Mes galime įtikinti rinkėjus , kad 20 proc pabrangimas buvo neišvengiamas. Dabar kamuoliukas yra Jūsų pusėje.
Jei Jūs nenorite išgirsti mūsų balso, įtikinkite savo rinkėjus, kad tai buvo neišvengiama.
MES TUO TARPU PASISTENGSIME, KAD KIEKVIENAS JŪSŲ RINKĖJAS APIE ŠĮ SPRENDIMĄ SUŽINOTŲ.
DĖL ŠIOS PRIEŽASTIES FRAKCIJOS VARDU PRAŠAU VARDINIO BALSAVIMO.

2 komentarai:

Anonimiškas rašė...

Kova su vėjo malūnais. Gaila, kad opozicijos balsas į dangų neina.

Anonimiškas rašė...

Buvau mačiau ir girdėjau. Kalba kuri privertė miesto pozija klausytis, vietomis kikenti, vietomis žiaugčioti, vietomis slėptis po stalu.
Po kalboa paskutinėa frazea: "Todėl frakcijos vardu prašau vardinio balsavimo" buvo toks samišis, kad nelabai galėjai išgirsti, ką sakė greta sėdintis žmogus, o meras netyčia garsiai pasakė: "Kaip tyčia pasiruošiau bilioteinį"...